changeadrees 770x480 - آموزش تغییر آدرس ورود وردپرس

آموزش تغییر آدرس ورود وردپرس

وردپرس بصورت پیشفرض آدرس ثابتی برای ورود و ثبت نام کاربران دارد ، که این آدرس ها شامل wp-login.php و wp-admin میباشد که به انتهای آدرس سایت شما اضافه میشود. حال این آدرس ثابت ورود به وردپرس کار را برای افراد سودجو راحت تر کرده است!

این آدرس ثابت ورود و ثبت نام وردپرس امکان نفوذ و … را به وردپرس کمی آسانتر کرده است بگذریم که وردپرس در قسمت هایی باگ هایی دارد که روز به روز در حال بهبود است. امروز بهتون یاد میدیم که چطور بتونید آدرس ورود به وردپرستون رو به آدرس دلخواهتون تغییر بدید.

تغییر آدرس ورود وردپرس از طریق افزونه :

۱-افزونه HC Custom WP-Admin URL

hc custom wp admin url - آموزش تغییر آدرس ورود وردپرس

با نصب افزونه HC Custom WP-Admin URL ، شما میتوانید به آسانی با مراجعه به بخش تنظیمات در بخش WP-Admin slug پیوند مورد نظر جهت آدرس ورود جدید را وارد کنید بدون هیچگونه اعمال تغییرات در کد های وردپرس

 

۲- افزونه Protect Your Admin

Protect Your Admin - آموزش تغییر آدرس ورود وردپرس

افزونه رایگان وردپرس Protect Your Admin نسبت به افزونه قبلی کمی پیشرفته تر و دارای امکانات بیشتری است بطوری علاوه بر تغییر آدرس ورود میتوانید موارد ظاهری فرم ورود را نیز تغییر دهید.

 

۳-افزونه WPS Hide Login

WPS Hide Login - آموزش تغییر آدرس ورود وردپرس

با نصب افزونه WPS Hide Login در بخش تنظیمات یک گزینه برای آدرس دلخواه ورود و ریدایرکت خواهید داشت.

امیدوارم که مشکلی در استفاده از افزونه ها نداشته باشید و اگر مشکلی داشتید از طریق نظرات ارسال کنید تا پاسخگوتون باشیم

تغییر آدرس ورود وردپرس از طریق کد :

  1. ابتدا وارد هاست خود شده و به روت اصلی هاست (مسیر نصب وردپرس) بروید.
  2. روی فایل wp-login.php  راست کلیک کرده و سپس گزینه Rename را بزنید و نام دلخواه خود را که میخواهید با آن به وردپرس وارد شوید را به جای اسم قبلی یعنی (wp-login.php) بنویسید ، دقت کنید که حتما در انتهای کلمه ی مورد نظر .php را وارد کنید و اطلاعات را ذخیره کنید.
  3. حالا روی فایلی که تغییر نام دادیم راست کلیک میکنیم و Edit رو میزنیم تا وارد کد های فایل بشیم حالا باید تمام قسمت هایی که عبارت wp-login.php وجود داره را با عبارت خودمون جایگزین کنیم و با کلیک روی گزینه save change اطلاعات رو ذخیره کنیم.
  4. وارد پوشه wp-includes وردپرس بشید و فایل general-template.php رو ویرایش کنید. در فایل فوق نیز تمام کلمات wp-login.php با نامی که تغییر دادید تغییر بدید (برای مثال اگر در ابتدا نام فایل wp-login.php رو coffeewp-login.php کردید ، در فایل موفق تمام کلمات wp-login.php رو به coffeewp-login.php تغییر بدید)

خواهشمند است توجه کنید در مرحله ۴ ، در خط ۳۲۰ عبارت wp-login.php به index.php تغییر بدید.

امیدواریم که این آموزش براتون مفید باشه